تبلیغات

خدمات لوله کشی گاز و تعمیر لوله کشی گاز

۰
خدمات لوله کشی گاز و تعمیر لوله کشی گاز
خدمات لوله کشی گاز و تعمیرات لوله کشی انواع گازی خانگی و صنعتی

تعمیرات لوله کشی گاز یکی از مهم ترین و حساس ترین کارهای مهم در تاسیسات ساختمانی می باشد. بدون شک اگر قرار باشد کسی کار تعمیر لوله کشی را انجام دهد حتما باید از سوابق کاری وی اطلاع داشته باشیم.

خدمات لوله کشی گاز و تعمیرات لوله کشی انواع گازی خانگی و صنعتی

تعمیرات لوله کشی گاز یکی از مهم ترین و حساس ترین کارهای مهم در تاسیسات ساختمانی می باشد. بدون شک اگر قرار باشد کسی کار تعمیر لوله کشی را انجام دهد حتما باید از سوابق کاری وی اطلاع داشته باشیم.

زیرا با کوچکترین اشتباه در لوله کشی گاز ساختمان و تعمیر آن ممکن است خسارت های جانی و مالی بسیاری را به بار آورد.


لوله کشی گاز

پس از پایان دیوار چینی در اجرای ساختمان (مسکونی) و قبل از شروع گچ و خاک، باید اقدام به تشکیل پرونده جهت لوله کشی گاز نمود.


مراحل لوله کشی گاز به قرار زیر است:

1.تشکیل پرونده در سازمان نظام مهندسی و تعیین ناظر.
2.انتخاب پیمانکار (مجری) لوله کشی گاز.
3.پایان عملیات لوله کشی.
4.تأیید مهندس ناظر.
5.نصب علم و کنتور گاز (خانگی یا تجاری).


نشت یابی لوله گاز

لوله کشی گاز نشت تدریجی از سیستم لوله کشی گاز و یا وسایل گاز سوز که در صورت انتشار در فضای بسته به ارامی تجمع یافته و به حد اشتعال میرسد این حالت به طور معمول در مواردی که محوطه فاقد تهویه کافی باشد پیش می اید

اجرای لوله کشی گاز توسط پیمانکار لوله کشی گاز و لیست شرکت های ارائه دهنده خدمات تاسیساتی لوله کشی گاز صنعتی و خانگی

اجرای انواع خدمات تاسیساتی لوله کشی گاز خانگی و لوله کشی گاز صنعتی در تهران و شهرستانها بصورت پیمانکاری، اجرای لوله کشی گاز و لیست پیمانکاران لوله کشی گاز در تهران و همچنین قیمت لوله کشی گاز چه صنعتی و چه لوله کشی گاز خانگی به عوامل متعددی وابسته است.

لوله کشی گاز خانگی,توکار تجاری - اتحادیه لوله کشی گاز خانگی و تجاری- اتحادیه صنف لوله کشی تهران- لیست شرکت های فعال در زمینه لوله کشی گاز ساختمان -لوله کشی گاز صنعتی - خرده کاری لوله کشی گاز .با توجه به وجود منابع گازی در کشورمان استفاده از انرژی گاز قابل دسترس می باشد .

خدمات لوله کشی گاز ساختمان جهت استفاده از این انرژی یکی از مشاغل فعال هست که در سطوح لوله کشی گاز صنعتی و لوله کشی گاز شهری ساختمان بصورت شرکت لوله کشی گاز زیر نظر اتحادیه لوله کشی گاز در هر شهر مثلا تهران با قیمت مصوب لوله کشی گاز در تهران و کرج و دیگر شهر ها فعالیت میکنند


عوامل موثر بر قیمت لوله کشی گاز

لوله کشی گاز عنوان کلی پروژه‌هایی است که به منظور انتقال گاز شهری به نقاط مورد نیاز در بنا انجام می‌شود و می‌تواند شامل توزیع گاز در کل بنا و یا حذف و اضافه کردن این امکان در نقاطی خاص از ساختمان باشد.

سفارش لوله کشی گاز برای انجام شدن در منازل، شرکت ها، فضاهای اداری و تجاری، رستوران ها و آشپزخانه ها ثبت می شود. این خدمت با توجه به حجم کار انجام شده به دو دسته ی کلی و جزئی تقسیم می شود.اجرای کار لوله کشی گاز ساختمان

1.کلیات

این بخش کلیه شرایط و عملیات مورد نیاز برای نصب و اجرای سیستم لوله کشی با فشار ۲ تا ۶۰ پوند بر اینچ مربع برای محوطه ها و مجموعه های مسکونی را شامل می شود.

لوله کشی در محوطه های باز و نقاطی که امکان قرار گرفتن لوله در مسیر رفت و آمد وسایل نقلیه، یا افراد و یا برخورد اجسام خارجی وجود دارد، باید در زیر زمین و به صورت دفنی یا توکار اجرا شود.


2.تجهیز کارگاه

مجری قبل از شروع هرگونه عملیات اجرایی باید تجهیزات و ابزارهای لازم را تهیه نموده و محلی را به عنوان کارگاه و متناسب با پروژه تعیین نماید، کارگاه باید دارای شرایط زیر باشد:

1.کارگاه باید در محلی ایمن و از نظر حوادث طبیعی مانند سیل، طوفان و رانش زمین محفوظ باشد.
 
2.کارگاه باید دارای حداقل امکانات شامل آب، برق و تلفن باشد.
 
3.محل کارگاه باید به گونه ای باشد که دسترسی به آن آسان و با محل اجرای کار دارای فاصله مناسب باشد.
 
4.کارگاه باید دارای محل مناسب جهت دفتر و استقرار کارکنان و انبار مناسب برای نگهداری اجناس و تجهیزات مورد نیاز پروژه باشد.


3.نقشه های اجرایی

قبل از شروع عملیات اجرایی، مجری باید نقشه های طراحی شده و وضعیت محل اجرا را بررسی کرده و نقشه های اجرایی را آماده نماید.

چنانچه ایجاد تغییراتی در مسیر ضروری باشد، مجری باید این تغییرات را به تأیید دستگاه نظارت رسانده سپس اقدام به تهیه نقشه اجرایی نماید. پس از آماده شدن، نقشه های اجرایی باید به تائید دستگاه نظارت برسند.


4.خم کاری لوله های فولادی

برای تغییر دادن مسیر لوله های فولادی حتی الامکان باید از اتصالات مناسب و یا از لوله های خم شده در کارخانه لوله سازی استفاده شود. در صورتی که خم کردن لوله ها در محل نصب اجتناب ناپذیر باشد، برای خم کاری باید شرایط زیر رعایت گردد:

الف)خم کردن لوله فقط باید با استفاده از وسایل و روش های مخصوص خم کاری لوله ها انجام گیرد.
 
ب)خمیدگی لوله باید صاف و عاری از هرگونه چین خوردگی، ترک خوردگی و عیوب مکانیکی باشد.
 
پ)برای لوله های درزدار، خط جوش طولی باید مجاور و یا روی خط میانی لوله که دارای کمترین تنش کششی یا فشاری است قرار گیرد.قوانین لوله کشی گاز منازل

• یکی از نکاتی که مردم نمی دانند این هست که اگر تعمیرات لوله کشی گاز کلی باشد حتما باید از اداره گاز شهر خود تاییدیه کتبی بگیرند.
 
• مهم ترین نکته در لوله کشی گاز انجام تعمیرات با جوشکاری برقی می باشد.
 
• همچنین اگر لوله کشی گاز توکار باشد حتما باید از لوله های مانیسان استفاده شود.
 
• بعد از تعمیرات لوله کشی گاز اگر نیاز به نوار لوله گاز باشد حتما باید از آن استفاده کرد.
 
• حتما باید دودکش های موجود در سیستم لوله کشی گاز خانگی را چک کرد تا پوسیدگی آن باعث ایجاد حادثه نشود.
 
• دقت کنید تعمیرات لوله کشی گاز به صورت کلی فقط برای جابجایی کنتور – جابجایی علمک گاز و لوله اصلی گاز می باشد.+ نوشته شده توسط Rezamiri در ، ۸۶ بازدید ، بدون دیدگاه
موضوعات: لوله کشی گاز ساختمان
برچسب‌ها: لوله کشی گاز، تعمیرات لوله کشی گاز، لوله کشی گار ساختمان، لوله کشی گاز صنعتی، لوله کشی گاز منازل، خدمات لوله کشی گاز
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر
نظرات اخیر برای نوشته‌ها