تبلیغات

معظلی بنام گرفتگی لوله آشپزخانه

۰

معظلی بنام گرفتگی لوله آشپزخانهبدترین اتفاقی که می تواند برای هر آشپزخانه بیفتد مشکل بوی بدی هست که از آن نشات میگیرد. اما این بو اکثر در لوله فاضلاب آشپزخانه می باشد. پس با ما باشید تا ان را بررسی کنیم.


 شل کردن لوله خرطومی


اتصال نگهدارنده را که به سیلندر فلزی وصل می شود و در عقب لوله پلاستیکی قرار دارد را با انبر دست جابجا کنید. جایگاه آن در قسمت پایین دست راست لباسشویی است را با انبردست در جهت عقربه های ساعت باید چرخانده شود و شلنگ را مستقیماً از لباسشویی بیرون بکشید و از آن فاصله بگیریدتعین محل گرفتگی لوله


برای مشخص کردن هر گونه آلودگی با استفاده از چراغ قوه نور را به طرف لوله پلاستیکی بگیرید و از زیر چشم به لوله نگاه کنید. در صورت وجود آلودگی لوله پلاستیکی کشیده به نظر میرسد و یا لوله حالت سنگینی به خود گرفته و کمی آویزان می شود. معمولاً لوله ها این قابلیت را دارند که به اندازه دو پا کشیده شوند.گرفتگی لوله فاضلاب کفشور آشپزخانهگرفتگی لوله فاضلاب آشپزخانه اغلب به دلیل سهل انگاری یا مشکلاتی دیگر به وجود می آید. به عنوان مثال خانم هایی که داخل سینک، ظروف روغنی را میشورند، اصلا به این فکر نمی کنند که همان روغنی که به چشم نمی آید می تواند در مدت زمانی کوتاه به رسوب تبدیل شود و کم کم به جداره لوله بچسبد و باعث گرفتگی راه آب آشپزخانه شود.


لوله کشی فاضلاب ساختمان، برای تخلیه فاضلاب و انتقال آن به شبکه فاضلاب انجام می‌شود. گاهی پیش می‌آید که انواع مختلفی از مواد نظیر مو، مواد پلاستیکی و … در مسیر لوله‌ها گیر کرده و باعث ایجاد لایه‌ای مقاوم به آب می‌شود.

این لایه ضد آب، سراسر پیکره کانال فاضلاب را پوشانده و نتیجه آن جلوگیری از نفوذ آب در چاه شده و باعث زود سر ریز شدن چاه می‌شود. این اتفاق چندش‌آور و ناخوشایند گرفتگی چاه فاضلاب است که خواب و آرامش و آسایش را از ساکنان خانه‌ها می‌گیرد.
دلایل گرفتگی لوله ی ماشین لباس شویی:عوامل زیادی موجب ایجاد این گرفتگی ها و جرم ها در لوله می شوند.


املاح و آهک موجود در آب

رسوبات و جرم‌هایی که از پودرها و مایع‌های لباسشویی و نیز لباس‌ها به مرور درون قسمت‌های داخلی ماشین ته نشین می‌شوند.


بهترین دستورالعمل رفع مشکل گرفتگی لوله آشپزخانه

محلول مایع را داخل مجرای فاضلاب ریخته، براساس دستورالعمل مندرج روی بسته بندی، پس از گذشت مدت زمان قید شده، آب را باز کنید. باقی ماندن محلول شیمیایی باعث خوردگی لوله های فلزی یا حتی پلاستیکی و سبب پوسیدگی می شود.

اگر مواد لوله بازکن به شکل جامد است، آن را در مدخل دریچه فاضلاب بریزید و آب را به صورت قطره ای روی آن باز کنید تا در اثر تماس با آب حل و وارد مجرای فاضلاب شود.


پس از ریختن محلول لوله بازکن مراقب باشید بخار متصاعد شده از این مواد به مجرای تنفسی و مخاط چشم شما نفوذ نکند چون بسیار آسیب زننده است. هنگام مصرف این مواد با استفاده از ماسک ضخیم و چند لایه، دهان و بینی تان را بپوشانید و در صورت پاشیدن این مواد به داخل چشمتان بسرعت و به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از داخل به خارج، چشمتان را با آب بشویید و بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

محلول های لوله باز کن چند نوع دارد؛ یک نوع برای رفع گرفتگی ناشی از چربی ها و ذرات غذاست و نوع دیگر برای رفع تجمع مو بخصوص در مجرای فاضلاب حمام به کار می رود. در نتیجه به نوع محلول لوله بازکن توجه کنید.


چون محلول لوله یا چاه بازکن در ترکیب با گازهای داخل چاه می تواند خطرساز شود در مصرف آن زیاده روی نکنید.

بهترین راه پیشگیری از گرفتگی مجرای فاضلاب آشپزخانه، قرار دادن توری روی سوراخ چاه ظرفشویی و خالی کردن تفاله چای و باقیمانده مواد غذایی در سبدهای کوچک مشبک است و مهم ترین توصیه این که باقیمانده چربی یا روغن غذا را داخل مجرای فاضلاب ظرفشویی یا چاه کف آشپزخانه نریزید چون اگر با آب سرد در تماس باشد، چربی سفت می شود و به دیواره لوله ها می چسبد و خود عامل گرفتگی می شود.

بر این اساس، مواد چرب را داخل روزنامه ریخته، در سطل زباله بیندازید و پس از اتمام شست و شوی ظروف، مقداری آب داغ یا آب جوش داخل مجرای فاضلاب سینک ظرفشویی و چاهک کف آشپزخانه بریزید.در اطراف محل اتصلالات لوله، محافظ لاستیکی قرار میگیرد که در محل قرار گیری این محافظ لاستیکی ممکن است تجمعات آلودگی وجود داشته باشد. برای تخلیه این آلودگی ها باید محافظ لاستیکی را حرکت دهیم تا باز شود در حین انجام این کار باید یک سطل زیر دست خود قرار دهیم .

تجمع این آلودگیها در محل محافظ لاستیکی ممکن است باعث ایجاد فشار در داخل لوله پلاستیکی شده باشد که تخیله آنها باعث برداشته شدن فشار از روی لوله و باز شدن اتصلات شود.به دلیل اینکه سایز لوله کفشور آشپزخانه ها 6 است، فقط فنر برقی می تواند راه آب فاضلاب را باز کند. البته در چنین مواقعی خیلی از مردم از باز کردن لوله فاضلاب با نوشابه، باز کردن لوله ظرفشویی با جوش شیرین و غیره استفاده می کنند که این روش ها اصلا برای گرفتگی های شدید کار ساز نیستند و تنها مناسب برای جلوگیری از گرفتگی لوله فاضلاب می باشند.
بهترین روشهای بازکردن هر لوله


باز کردن لوله های فاضلاب با استفاده از پمپ


در این روش پمپ با فشار آب، مواد را به جلو حرکت داده و باعث باز شدن مسیر گرفتگی می‌شود.


رفع گرفتگی چاه و فاضلاب با تراکم هوا


گرفتگی های شدید با پمپ‌زنی باز نمی‌شوند. در این موارد از دستگاهی با عنوان دستگاه تراکم هوا استفاده می‌شود که با جمع کردن هوا در مخزن و فشار ناگهانی هوا به لوله فاضلاب، آن را باز می‌کند.


باز کردن لوله های فاضلاب با فنر


این روش به عنوان رایج‌ترین روش به کار می‌رود. در مواردی که جسم بزرگ‌تری مسیر لوله‌های فاضلاب را مسدود کرده باشد، فنر لوله بازکنی موثرتر از موارد دیگر است.
+ نوشته شده توسط Rezamiri در ، ۲۰ بازدید ، بدون دیدگاه
موضوعات: لوله بازکنی و تخلیه چاه
برچسب‌ها: رفع گرفتگی لوله، رفع گرفتگی لوله آشپزخانه، رفع گرفتگی لوله سینک آشپزخانه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر
نظرات اخیر برای نوشته‌ها