تبلیغات

انتخاب خوب در خرید کولر برای منزل

۰
انتخاب خوب در خرید کولر برای منزل

کدام کولر برای خرید مناسب تر هست؟

در این مقاله درباره انواع کولر ها به صورت خلاصه صحبت خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که چه کولری بیشتر مناسب شماست. با ما باشید و مطلب را بخوانید.

کدام کولر برای خرید مناسب تر هست؟

در این مقاله درباره انواع کولر ها به صورت خلاصه صحبت خواهیم کرد و به شما خواهیم گفت که چه کولری بیشتر مناسب شماست. با ما باشید و مطلب را بخوانید.

بدون تردید هنوز هم باید کولر آبی را پر طرفدارترین سیستم تهویه خانگی دانست. این موضوع بر اساس آمار فروش شرکت‌های مختلف به راحتی قابل استنباط است هرچند کولر گازی هم کم طرفدار ندارد و هر روز بر تعداد فروش آن افزوده می‌شود.

اما اگر شما هم به دنبال خرید کولر آبی برای منزل خود هستید احتمالا الان در حال بررسی و جستجو برای خرید بهترین نوع کولر آبی در بازار ایران هستید.

کولرهای آبی در ایران توسط شرکت‌های زیادی تولید می‌شوند. تعداد این شرکت‌ها امروزه آنقدر زیاد است که به راحتی نمی‌توان آمار و نام همه آنها را عنوان کرد. بررسی بهترین نوع کولر آبی باید با دیدگاه‌های متفاوت انجام داد.

اگر نیاز به خدمات تعمیر کولر گازی دارید می توانید از این صفحه دیدن کنید و به سایت خدماتی تعمیر کولر گازی و آبی مراجعه کنید.


کولر آبی پوشالی


کولرهای آبی با توان های مختلف در بازار ایران موجود هستند. معمولا انواع ۵، ۷ و ۱۲ هزار این کولرها که به دلیل کاربرد فراوان در ایران، به صورت کاملا داخلی تولید می شوند، طرفداران بیشتری در میان مردم دارند. اعدادی که توان کولرهای آبی را اعلام می کنند، به ما نشان می دهند که آن کولر در زمانی معین، قدرت مکش و دمش چه میزان هوایی را دارد.


کولر آبی سلولزی


تقریبا تمام ویژگی های کولرهای آبی سلولزی مانند کولرهای آبی پوشالی است. با این تفاوت که در این کولرها به جای پوشال از پدهای سلولزی متراکم استفاده شده است.

مزیت پدهای سلولزی به پوشال ها هم این است که نیاز به تعویض سالیانه ندارند و می توان حدود 4 سال از هر پد برای یک دستگاه کولر استفاده کرد. مزیت دیگر این پدها آن است که به دلیل تراکم بالا، اجازه ورود گردوغبار و ذرات ریز را به درون پروانه موتور و درنهایت هم محیط خانه نمی دهند.


کولرهای گازی


بیشترین کولرهای گازی موجود در بازار ایران، برخلاف کولرهای آبی، جزو برندهای خارجی هستند. قدرت سرمادهی انواع کولرهای آبی به هیچ عنوان قابل رقابت با سرمادهی کولرهای گازی نیست. این کولرها بیشتر برای مناطقی که دمای آنجا در تابستان به بالای ۳۸ درجه سانتی گراد می رسد، مناسب تر است.

ضمن اینکه در سرمای کولرهای گازی، دیگر خبری از رطوبت زیادی که در باد کولرهای آبی وجود دارد، نیست.


کولرهای اسپلیت


اسپلیت ها نسل جدید کولرهای گازی هستند که تقریبا بسیاری از مشکلات آنها مانند مصرف برق بالا را پشت سر گذاشته اند و به همین دلیل هم طرفداران بیشتری نسبت به کولرهای گازی دارند.

کولرهای اسپلیت می توانند مانند کولرهای گازی و البته با رطوبتی بسیار کمتر، سرما را با درجه حرارت مطلوب و مورد نظر شما در فضای خانه پخش کنند. ضمن اینکه امکان از بین بردن بو و باکتری های موجود در اتاق هم در این کولرهای در نظر گرفته شده است.

برخی بهترین نوع کولر را کولری می‌دانند که خنک کنندگی بیشتری دارد، برخی در مصرف برق کمتر به دنبال بهترین برند می‌گردند، برخی تکنولوژی را دلیل بر برترین می‌دانند و برخی سابقه و اعتبار و میزان خرابی کولرها را دلیل بر بهترین کولر بودن می‌دانند.


همچنین برای دریافت خدمات تعمیر کولر آبی می توانید از صفحه تعمیر کولر آبی دیدن کنید.


در ادامه با بررسی این موضوع بیشتر وارد بحث در این خصوص می‌شویم.


بهترین مدل کولر آبی

کولرهای آبی در دو نوع در بازار وجود دارند. نوع پوشال‌دار و نوع سلولزی. البته این معیار به دلیل نوع دریچه‌های کولر‌ها در نظر گرفته شده است و برخی از این کولرها را راحت می‌توان تنها با تعویض دریچه به نوع دیگر تبدیل کرد.

اما بصورت کلی مزیت کولرهای با دریچه سلولزی این است که کمتر رسوب را به خود می‌گیرند و به راحتی در هر دوره بازدید و سرویس کولر آبی با یک شستشوی ساده تمیز می‌شوند و مزیت کولرهای پوشال‌دار هم این است که هم خنک کنندگی آنها طبیعی‌تر است و هم اینکه به راحتی هر سال می‌توانید در زمان سرویس کولر آبی این پوشال‌ها را با هزینه کم تعویض کنید.

اگر نظری درباره این مقاله و یا نیاز به اطلاعات بیشتری دریاره این مقاله دارید می توانید در بخش کامنت پست بگذارید.
+ نوشته شده توسط Rezamiri در ، ۱۶ بازدید ، بدون دیدگاه
موضوعات: تعمیر کولر و چیلر و شوفاژ
برچسب‌ها: کولر آبی، خرید کولر آبی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر
نظرات اخیر برای نوشته‌ها