تبلیغات

نظافت کردن سیستم سرمایش گازی در منزل

۰
همان‌قدر که از هوای مطبوع و مطلوب درون منزل خویش لذت‌ میبیرید , مطمئناً به عبارتی میزان نیز در طلب محافظت از سیستم سرمایش گازی یا این که اسپلیت خویش و همینطور صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌باشید .

خدمت و نظافت کولرهای گازی و اسپلیت‌ها علاوه بر این‌که ماندگاری آنها را فزایش‌ میدهد , تأثیر به سزایی بر بازدهی آن ها داراست . همگی ما‌ با رعایت یک‌سری اصول معمولی میتوانیم به تنهایی کولرهای گازی منزل خویش را با کمترین هزینه منزه کنیم .کمپرسور یا این که موتور وظیفه مکش گاز از اپراتور و سوق‌دهی آن به جهت کندانسور یا این که تقطیرکننده را بر عهده دارااست . کندانسور در واقع مجموعه‌‌ای از لوله‌های مسی و صفحه ها آلومینیومی است که در بخش فرنگی دستگاه را تشکیل‌ میدهد و در خارج از فضای منزل قرار‌ میگیرد و وظیفه آن جذب گرمای گاز یا این که دفع سرمای آن است .

اپراتور یا این که تبخیر کننده در واقع مجموعه‌‌ای لوله‌های و صفحه‌ها است که در فضای داخلی قرار گرفته و وظیفه آن خنک‌سازی یا این که گرم کردن هوا است . هوا از روش نصیب بالای دستگاه وارد اپراتور شده و بعداز خنک شدن یا این که گرم شدن از نصیب پایینی به خارج پرتاب‌ می شود .


مایع شستشوی چربی زدا یا این که به عبارتی مایع ظرف‌شویی عادی
نگران دراختیار نبودن بعضی از مورد ها بالا نباشید . از جاروبرقی‌ می توانید تحت عنوان دستگاه مکنده به کارگیری نمایید . شیر آب هم‌ قادر است نقش کارواش را ایفا نماید . دستکش نیز بیشتر به خواسته ایمنی به کار‌ میرود و در‌صورتی‌که مراقب باشید دستکش آشپزخانه نیز کفایت‌ میکند .

روش نظافت کردن و خدمت سیستم سرمایش گازی
فکرش را نیز نخواهید کرد که درون قسمت های گوناگون گولر گازی علی الخصوص فیلترهای آن چقدر می‌توانند آلوده و کثیف و پر‌از آلودگی باشند .

خدمت خنک کننده گازی می بایست طبق یک روال معین شکل گیرد , به‌این خواسته تمام مراحل نظافت کردن سیستم سرمایش گازی به شکل گام به گام شرح داده شده‌است .نظافت کردن فیلترهای سیستم سرمایش گازی
درین سطح از خدمت سیستم سرمایش گازی استارت به نظافت کردن بخش داخلی دستگاه تهویه هوا میکنیم . برای این کار نخست خیلی آهسته و فارغ از هیچ‌گونه فشار , کادر جلویی پنل را باز‌ میکنیم . برای این کار در سمت چپ و راست این روزنه نگاه فرمائید .


پاک کردن سنسور خنک کننده گازی
درین سطح از نظافت کردن سیستم سرمایش گازی نوبت سنسور یا این که حسگر قرار گرفته در باطن پنل داخلی دستگاه و پشت فیلتر‌ها است . با یه خرده فشار‌ می توانید این سنسور دمایی را بیرون و با یک دست کم آب آن را منزه فرمائید و آنگاه راز جای خویش قرار دهید .

این سنسور در واقع دمای هوای محیط را‌ می‌سنجد و امر روشن شدن را به دستگاه صادر‌ می‌نماید و آلوده و کثیف بودن آن موجب ساخت مشکل در کارکرد آن و در فیض ارتقا مصرف انرژی‌ می‌گردد .


شستن کویل‌های پنل داخلی
خواسته از کویل در واقع صفحه های رادیات شکلی می باشند که در هنگام گشودن فریم یا این که در پنل آن‌ها‌را مشاهده‌ می کنید . از آنجایی که‌این کویل‌ها در رابطه بدون واسطه با هوای اتاق می باشند , تأثیر به سزایی بر تلاش دستگاه خواهند داشت .

از طرفی نیز به همین جهت این بخش عمدتاً چرب است برای شست و شوی آن می بایست از اسپری‌ها یا این که مایع‌های شستشوی چربی زدا به کار گرفت .پاک کردن پنل فرنگی خنک کننده گازی
در‌این تراز از نظافت کردن کولر‌ گازی پنل فرنگی دستگاه یا این که کندانسور که عمدتاً در فضای گشوده قرار‌ میگیرد هم ضروری است که کاملاً پاک شود . در صدر همت فرمائید که به آرامی نصیب رادیات نظیر پشتی کندانسور را از دستگاه قطع نمایید و با یک دستگاه دمنده هوا یا این که کارواش یا این که هر وسیله دیگری که آب و هوا را با فشار خارج‌ می‌نماید , آن را پاک فرمایید .

برای شستن این نصیب هم‌ می توانید که از مایع‌های شستشو به کارگیری نمایید . ولی بیرون کردن نصیب رادیات نظیر خیلی نیز لازم نمی باشد و از خارج و با فشار آب نیز می توانید از منزه شدن آن مطئن گردید .


نظافت کردن پنل فرنگی در سیستم سرمایش گازی
بعداز نظافت کردن نصیب پشتی کولر‌ گازی , ‌ می توانیم که برای سفت کاری دستی به درون پنل فرنگی یا این که به عبارتی کندانسور نیز بکشید . برای این کار پنل پشتی یا این که روزنه رویی را می بایست گشوده کنیم .

باد بزن و حرفه یک کدام از اصلی‌ترین قسمت‌هایی است که می بایست حتماً منزه شود . برای این کار‌ می توانید از یک دستمال مرطوب به کار گیری نمایید . در حالتی که خیلی به مساله فنی آشنا نیستید‌ می توانید مفتوح کردن کندانسور و نظافت کردن نصیب فرنگی خنک کننده گازی را نادیده بگیرید .
+ نوشته شده توسط Rezamiri در ، ۴۵ بازدید ، بدون دیدگاه
موضوعات: تعمیر کولر و چیلر و شوفاژ
برچسب‌ها: کولر گازی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر
نظرات اخیر برای نوشته‌ها