تبلیغات

کانال گردآوری فاضلاب

۰

کانال گردآوری فاضلاب

فاضلاب انسانی یا این که شهری در اثر عمل های روزانه بشری از قبیل شستشو , پخت و پز , استحمام و . . . به‌وجود میاید و به جهت توشه آلی و میکروبی بالا , زیاد خطرناک است .

به کارگیری از کانال گردآوری به مراد انتقال این فاضلاب به تصفیه منزل انجام میگیرد . با امداد کانال گردآوری و تصفیه منزل می توان آب را به چرخه محیط زیست بازگرداند .


در پباده سازی کانال گردآوری ثقلی فاضلاب تحلیل اندازه دبی , شیب و سایز خط لوله و محل استقرا منهول ها از اهمیت به سزایی برخوردار می‌باشد . به صورت کلی با حساب و کتاب ظریف این مورد ها می قدرت سرعت انتقال فاضلاب را در کانال گردآوری در دست گرفتن نمود .

سرعت کمتر از حد مجاز منجر ته نشینی ذرات جامد و ساخت بوی تعفن و سرعت مضاعف آن باعث ساخت جریان آشفته و متصاعد شدن گازهای جانور در پساب میشود .


پباده سازی , اجرا و نصب و فعال‌ساز‌ی گونه های خطوط انتقال , کانال گردآوری فاضلاب و ایستگاههای پمپاژ و مخازن ذخیره بتنی فاضلاب در کمپانی فنی مهندسی طرح و کار در سایزهای گوناگون و به طور پیمانکاری EPC انجام میگیرد . پباده سازی کانال گردآوری با اپلیکیشن مهندسی Sewer CAD مشابه سازی می‌شود و همینطور دین طومار اداره برنامه و دارایی مورد‌علاقه قرار میگیرد .تعاریف اول در پباده سازی کانال گردآوری فاضلاب


به گروه فاضلاب تولیدی در مجتمع های مسکونی از جمله شهری یا این که روستایی مشتمل بر فاضلاب توالت , گرمابه , شستشوی ظروف و جامه و آشپزخانه ها فاضلاب بهداشتی یا این که انسانی اطلاق می شود .


گردآوری فاضلاب بهداشتی و انسانی به جهت اندازه آلودگی فراوان بالا و میکروارگانیزم ها بیماری زا یکی لازم ترین مساله معاش شهری و روستایی است .

این پساب میتواند ادله انتقال اکثری از بیماری ها به آدم باشد و دفع و تصفیه اصولی آن توسط کانال گردآوری , امروزه تحت عنوان یک کدام از زیرساخت های شالوده در هر مجتمع شهری محسوب می شود . کانال گردآوری فاضلاب در واقع به مراد انتقال همه پساب های انسانی جانور در شهرها به محل تصفیه منزل احداث می‌شود .

فاضلاب بهداشتی به جهت ماهیت تولیدی آن دارنده جامدات آویزان , چربی و ذرات قابل ته نشینی متعددی می‌باشد . این ذرات و چربی ها می‌توانند منجر گرفتگی یا این که انسداد خط لوله در کانال گردآوری گردند .

به علاوه به جهت توشه آلی فراوان بالای فاضلاب بهداشتی قابلیت بوجود داخل شدن وضعیت بی هوازی و ساخت گاز H2S که فراوان بدبو و بسیار بد بو میباشد , موجود هست .مهم ترین عواملی که در پباده سازی کانال گردآوری ثقلی باید مورد علاقه قرار بگیرد دربرگیرنده نکات زیر می‌باشد :
1 - دبی یا این که مقدار ساخت فاضلاب بهداشتی در هریک از واحدهای مسکونی .
2 - اختلاف طول دربین تصفیه منزل و محل های گردآوری .
3 - نقشه شهر یا این که آبادی و محل هایی که به خواسته خط لوله کانال گردآوری فاضلاب در حیث گرفته شده‌است .
4 - حساب و کتاب مقدار دبی نشداب و جاری آب ها در شهر یا این که ده .


با در لحاظ دریافت کردن تمامی مورد ها فوق می توان یک کانال گردآوری ثقلی را پباده سازی نمود . درین کانال سرعت انتقال فاضلاب در داخل خط لوله از اهمیت به سزایی برخوردار است . این سرعت در سکو نخستین به مقدار دبی و در رتبه دوم به شیب خط و سایز لوله وابسته است .

سرعت انتقال فاضلاب در کانال بایستی به گونه ای پباده سازی گردد که ذرات جامد جان دار در آن , فرصت اضطراری برای ته نشین شدن را نداشته باشند . از سمت دیگر این سرعت نباید به حدی مضاعف باشد که جریان سیال داخل خط لوله را به طریق آشفته در آورده که سبب ساز خروج گازهای بد بود در کانال انتقال و گردآوری فاضلاب گردد .

+ نوشته شده توسط Rezamiri در ، ۱۴ بازدید ، بدون دیدگاه
موضوعات: لوله کشی
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر
نظرات اخیر برای نوشته‌ها